آموزشی

صفر تا صد شرایط دریافت مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت در سال 2023

آشپزی بین المللی یکی از مشاغل پردرآمد سال 2023 شناخته می‌شود که متقاضیان این رشته در برخی از کشورها حتی درآمدی از بالاتر از بسیاری از مشاغل مهندسی خواهند داشت.اگر شما هم علاقه‌مند به دنیای خوراکی و شیرینی‌های مختلف هستید و قصد دارید از این طریق برای دریافت فرصت‌های شغلی در خارج از کشور اقدام کنید، تا پایان این مقاله همراه ما بمانید.

یکی از راه‌هایی که می‌توان در این کشورها به عنوان آشپز شروع به کار کرد، دریافت پیشنهاد شغلی است که این امر نیز مستلزم برخورداری از رزومه‌ای قابل قبول و معتبر است که شرکت در دوره‌های بین المللی آشپزی این راه را برای شما هموارتر خواهد کرد.در این مقاله صفر تا صد شرایط دریافت مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت در سال 2023 را بررسی خواهیم کرد. پس لطفاً با مرکز مشاوره سیب سبز همراه باشید.

دلایل نیاز به آشپزی در کشورهای پیشرفته دنیا

صنعت غذا امروزه در تمامی کشورها نقش مهمی در فرهنگ مردم در نتیجه آن علاقه‌مند گردشگران خارجی و گسترش صنعت توریسم دارد. به همین علت تمرکز و تاکید زیادی بر آشنایی با نحوه طبخ غذا، سبک‌های آشپزی و حتی نحوه برخوردار با مشتریان می‌شود.

به طور مثال یکی از مهمترین دلایل علاقه‌مندی مردم جهان به کشورهایی مانند ایتالیا، علاوه بر تمدن و تاریخ این کشور، توجه خاص به حوزه غذا و برخورداری از طیف وسیعی از خوراکی‌هاست که نقطه تمایز آنها از سایر کشورها شده است.

طبیعتاً چنین کشورهایی به استخدام و آموزش آشپزها نیز توجه ویژه‌ای خواهند داشت. یکی از راه‌هایی که فرد از طریق آن برای ارسال رزومه در کشورهای مختلف می‌تواند اقدام کند، مدارک بین المللی آشپزی است.

تحصیل رشته آشپزی در موسسات و دانشگاه‌های خارج از کشور

تحصیل رشته آشپزی شاید در ایران خیلی نام آشنا و کارآمد جلوه نکند؛ ولی در کشورهای مختلف جهان موسسات و آکادمی‌های زیادی این رشته را برای علاقه‌مندان ارائه می‌دهند. این آموزش‌ها در ایران عموماً با مبالغی بالا و سرسام آور توسط برخی آموزشگاه‌ها ارائه می‌شوند.

شما در انتخاب مرکز آشپزی مورد نظر خود باید توجه داشته باشید که این مرکز مورد تایید سازمان جهانی IAF و سازمان جهانی Word Chefs باشد؛ چرا که به این صورت از شانس زیادی برای جلب نظیر کارفرمایان خارجی برخوردار خواهید بود.

اشپزی بین المللی

نحوه دریافت مدرک بین المللی آشپزی

1- دوره‌های حضوری آموزشگاه آشپزی

دوره‌های حضوری آموزشگاه آشپزی عمدتاً به آموزشگاه‌های خصوصی مرتبط می‌شوند که عموماً با اخذ نمایندگی از مراکز آموزشی مشهور جهان، در سایر کشورها به پذیرش هنرآموزان آشپزی می‌پردازند.

در این دوره‌ها، متقاضیان با ثبت‌نام و کسب نمرات لازم در آزمون‌های کتبی شرکت می‌کنند و در صورت موفقیت، اجازه شرکت در آزمون‌های عملی را به دست می‌آورند. در نهایت، نتایج و نمرات هنرآموزان تحت نظر داوران سازمان فنی حرفه‌ای قرار می‌گیرند. این داوران به فرم تهیه غذاها متناسب با استانداردهای تعریف شده برای این افراد ارزیابی و سنجش می‌پردازند.

2- دوره‌های آنلاین آموزشگاه آشپزی

دوره‌های آنلاین آموزشگاه آشپزی با ثبت‌نام و کسب مهارت در قالب کلاس‌های آنلاین پیگیری می‌شوند. در این دوره‌ها، متقاضیان برای شرکت در آزمون ملزم به پرداخت هزینه جداگانه می‌باشند.

ممکن است موارد کمتری از آموزش‌های آنلاین قابلیت ارزیابی کاربردی سطح متقاضیان را داشته باشند؛ اما به هر حال، این دوره‌ها راهی برای پر کردن رزومه شغلی شما می‌باشند تا با نشان دادن عزم خود در اخذ مدارک مختلف آشپزی، توجه کارفرمایان خارجی را بهتر جلب کنید.

تأثیر مدرک فنی حرفه‌ای در مهاجرت

یکی از مدارکی که در مسیر مهاجرت بسیاری از کشورها دارای اعتبار قابل قبول است، مدارک ارائه شده توسط مراکز آموزش فنی حرفه‌ای می‌باشد. این مدارک، به دلیل قابلیت ترجمه به زبان‌های مختلف جهان و در نتیجه استفاده یسری از ترجمه‌ها در سطوح بین‌المللی، برخورداری از اهمیت ویژه‌ای است.

لازم به ذکر است که این مدارک در بیش از ۱۶۰ کشور جهان اعتبار دارند و هنرجویان آشپزی می‌توانند این دوره‌ها را بدون نیاز به پیش‌زمینه خاصی دنبال کنند.

کشورهای اشپز پذیر

انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت از طریق آشپزی

یکی از بهترین روش‌ها برای انتخاب کشور مورد نظر برای هنرجویان آشپزی، اطلاع از سطح درآمد و جامعه ایرانیان آن کشور است. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را در مورد کار و زندگی در آن ناحیه جغرافیایی بگیرید.

یکی از مزایای مهم برای ایرانیان، وجود جامعه قابل توجهی از هموطنان در تمامی کشورهای توسعه‌یافته است. این موضوع باعث می‌شود که آشپزان ایرانی به راحتی با مشاغل خود سازگاری پیدا کنند و حتی حس اعتمادپذیری بیشتری در بین کارفرمایان محلی به دست آید.

آشپزهای دارای مدرک بین‌المللی آشپزی، به دلیل مطالعه و تحقیق در مورد غذاهای مختلف، تا حدودی با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای مختلف آشنا هستند. این آشنایی با انواع غذاها و مشروبات به عنوان نشانه‌های فرهنگی، آنان را در محیط کار به مزیت قابل توجهی می‌انجامد.

کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و آمریکا از جمله کشورهای توسعه‌یافته هستند که به دلیل وجود پناهنده‌ها و مقیمان از کشورهای مختلف، نیاز به آشپزان دارای مدرک بین‌المللی آشپزی دارند تا بتوانند انواع غذاها و دسرها را با دقت و تنوع زیادی تهیه کنند.

سخن آخر

صنعت غذا امروزه به یکی از پول‌سازترین حوزه‌های کسب درآمد برای بنگاه‌های اقتصادی تبدیل شده و کشورهای توسعه‌یافته عمدتاً تلاش فراوانی در آموزش و بکارگیری آشپزهای ماهر انجام می‌دهند.

تحولات فرهنگی، افزایش تعداد رستوران‌ها و هتل‌ها در سراسر جهان، و همچنین افزایش تعداد مجموعه‌های خدماتی و رفاهی، از مهمترین عللی هستند که نیاز به نیروی انسانی در این حوزه را افزایش داده‌اند.

علاقه‌مندان به این حرفه با در اختیار داشتن مدرک آشپزی، شانس دارند تا در کشورهای پیشرفته جهان برای دریافت شغل، رزومه خود را ارسال کرده و در این حوزه فرصت‌های شغلی جذابی را تجربه کنند.

در این مقاله، تلاش کردیم تا اطلاعات کافی در خصوص شرایط دریافت مدرک بین‌المللی آشپزی برای مهاجرت در سال 2023 را به اشتراک بگذاریم. برای دریافت راهنمایی بیشتر و مشاوره دقیق‌تر، می‌توانید با کارشناسان مجموعه سیب سبز تماس بگیرید. امیدواریم که این اطلاعات به شما در ساخت یک آینده موفق و شاد در حوزه آشپزی کمک کند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست