برخی آن را ته چین و برخی دیگر آن را تهچین می نویسند. مهم نیست چگونه آن را بنویسید، تنها چیزی که مهم است این است که این یک غذای خوشمزه است. مدتی است که قصد دارم دستور پخت برنج را در قالب قلبی درست کنم. امروز روز ولنتاین است، بنابراین فکر کردم مناسب است برای تهحین قلعه‌بی قالب قلبی شکل انتخاب کنم.

اولین دستوری که برای تهچین گذاشتم فقط از زعفران به عنوان رنگ دهنده استفاده کرده بود. حقیقت این است که برای به دست آوردن آن رنگ زرد طلایی زیبا، یا به مقدار زیادی زعفران یا یک نوع ماده رنگی نیاز است. من استفاده از رنگ های خوراکی را دوست ندارم، بنابراین در عوض از زردچوبه استفاده کردم که رنگ و طعم را به آن اضافه کرد.

مرغ را با نمک، فلفل و زردچوبه مزه دار کنید، سپس روی بستری از پیاز و سیر خرد شده بپزید.

زعفران آسیاب شده را با 5 قاشق غذاخوری آب مرغ مخلوط کنید.

ماست، زرده تخم مرغ و زعفران را با هم مخلوط کنید. مرغ را اضافه کنید، خوب مخلوط کنید، سپس روی آن را بپوشانید و یک شب در یخچال قرار دهید.

9 فنجان آب را بجوشانید. پس از به جوش آمدن 1 قاشق غذاخوری نمک و 1/2 قاشق چایخوری زردچوبه اضافه کنید. برنج را اضافه کرده و 10 دقیقه تفت دهید. صاف کرده و با آب سرد بشویید.

مخلوط مرغ و ماست را از یخچال خارج کنید و مرغ را جدا کنید تا جایی که ممکن است از مخلوط ماست باقی بماند. کمی نمک اضافه کنید سپس با برنج آبکش شده مخلوط کنید.

3 قاشق غذاخوری روغن کانولا را به طور یکنواخت در سراسر قالب از جمله دیواره ها پخش کنید. بسته به اندازه ظرف، نیمی از برنج را کف ظرف قرار دهید.

یک لایه مرغ اضافه کنید و مطمئن شوید که بین مرغ و دیواره های ظرف حدود نیم اینچ فاصله داشته باشید.

با باقی مانده برنج بپوشانید. 2 قاشق غذاخوری کره را ذوب کنید، سپس به طور یکنواخت روی برنج بریزید. بپوشانید و در فر 350 درجه به مدت 2 1/2 ساعت بپزید.

زرشک را بشویید و آبکش کنید. 5 دقیقه قبل از آماده شدن برنج، یک قاشق غذاخوری کره را در تابه آب کنید. زرشک و شکر را اضافه کنید. چند دقیقه با هم زدن کم تفت دهید تا زرشک ها پف کنند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست