ما رسما وارد فصل سرما شدیم و من کشمش پلو را انتخاب کردم، یک برنج ایرانی خوشمزه که با آن درست شده است کشمش، مهرگان یک جشن پاییزی است که قدمت آن به قرن ها قبل می رسد. این جشن نشان دهنده فصل برداشت محصول و شکرگزاری است.

مواد لازم تهیه کشمش پلو

مواد لازم 3 فنجان برنج 2 لیوان کشمش 4 قاشق غذاخوری کره 1/2 قاشق چایخوری زردچوبه 2 قاشق چایخوری دارچین 1/2 قاشق چایخوری هل 2 قاشق چایخوری زنجبیل آسیاب شده 1 1/2 قاشق غذاخوری روغن زیتون 2-3 قاشق غذاخوری روغن کانولا نمک و فلفل ابتدا برنج را آب پز کنید.

برای این برنج تصمیم گرفتم کمی رنگ به آن اضافه کنم و دو رنگ مختلف کشمش را مخلوط کردم. شما می توانید هر دو را انجام دهید.

روغن را به یک ماهیتابه اضافه کنید و کره را آب کنید.

کشمش پلو

کشمش ها را اضافه کنید و حدود 3 دقیقه تفت دهید تا جوش بیاید.

ادویه ها را اضافه کنید و نمک بزنید. به طور مداوم مخلوط را هم بزنید تا ادویه ها گرم شوند و عطر آنها بلند شود. اگر مخلوط خیلی خشک است، کمی دیگر کره یا روغن اضافه کنید.

مراحل تهیه کشمش پلو

روغن کانولا را به کف قابلمه نچسب اضافه کنید. سپس 2 قاشق غذاخوری آب اضافه کنید. چند کفگیر از برنج نیم پز را روی آن اضافه کنید. سپس یک کفگیر از مخلوط کشمش را به آن اضافه کنید. یک لایه دیگر برنج و سپس یک لایه کشمش اضافه کنید و به آرامی با هم مخلوط کنید. در این مرحله ادویه ها شروع به رنگ آمیزی برنج با رنگ خود می کنند.

بعد از تمام شدن کشمش ها، آخرین لایه برنج را به تابه بریزید و برنج را با ادویه های باقی مانده در تابه مخلوط کنید. سپس روی برنج را در قابلمه اضافه کنید.

پخت نهایی کشمش پلو

با قرار دادن پشت کاردک تا انتهای قابلمه، پنج سوراخ روی برنج ایجاد کنید. در قابلمه را ببندید و به مدت 10 دقیقه با حرارت زیاد بپزید.

کشمش پلو

۱/۴ پیمانه آب روی برنج بریزید. 3 قاشق غذاخوری کره باقی مانده را به پنج قسمت برش دهید و روی برنج قرار دهید. درب قابلمه را با حوله بپیچید و 1 ساعت دیگر به پخت ادامه دهید.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست