دوره کافی شاپ پایه و باریستا کار

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دوره کافی شاپ پایه و باریستا کار

با آموزشگاه آشپزی سیب سبز، به دنیایی از هنر باریستا و کافی‌شاپ خوش آمدید!

ایران یکی از کشورهایی است که از قدیم‌الایام فرهنگ نوشیدنی قهوه را پذیرفته و از آن بهره‌مند شده است. قبل از اینکه چای جایگاه خود را در میان مردم پیدا کند، قهوه به عنوان نوشیدنی روزمره شمارها به‌شمار می‌آمد. نام “قهوه‌خانه” تا به امروز همچنان در زبان‌ها و گفتار عمومی جاودانه است. در اماکن سنتی بیشتر چای سرو می‌شود، که تأثیرات تاریخی نیز در این تغییر فرهنگی تأثیرگذار بوده که بعداً به آن خواهیم پرداخت.

پژوهش‌های تاریخی نشان می‌دهد که ورود قهوه و اولین قهوه‌خانه‌ها به ایران به زمان شاه طهماسب صفوی در حدود سال 1524 میلادی بازمی‌گردد، یعنی حدود پانصد سال پیش. شهر نوش‌آباد یکی از شهرهای تجاری است که تاریخش به زمان ساسانی برمی‌گردد. شاهزاده‌های ساسانی از ری حرکت کردند و در این مسیر تجاری در آن زمان می‌گذشتند تا به اصفهان برسند. آنها به چشمه‌ای خنک و آب و هوایی منحصربه‌فرد رسیدند و به احترام انوشیروان، نام این شهر را آنوش‌آباد نامیدند که بعدها به نوش‌آباد تغییر کرد. (این شهر در نزدیکی کاشان قرار دارد.)

نوش‌آباد به عنوان مکانی خوش‌آب و هوا در راه تجاری آن زمان قرار داشت و هر محصولی که قرار بود وارد ایران شود، ابتدا به این شهر می‌آمد. در زمان صفویه بود که ابتدا قهوه و سپس کاکائو به این شهر وارد شد. اما بدلیل حملات متعددی که به این شهر وارد می‌شد، مردم شهری در زیرزمین‌ها ساختند تا با مهاجمین مقابله کنند.

مردم مهربان نوش‌آباد از آن زمان قهوه را به سبکی خاص می‌نوشیدند. همیشه قهوه را برای ساعت‌ها روی آتش ملایم زغال می‌گذاشتند تا دم بکشد و غلیظ شود. در انتها، برای طبع قهوه گرم و آرامش‌بخش‌تر، به آن کمی هل، گلاب و شکر و بعدها کاکائو افزوده می‌شد.

اما در زمان قاجار با مسموم کردن شخصیت‌های سیاسی و رجال با قهوه‌ قجری که در آن سم ریخته می‌شد و بدلیل عطر قهوه افراد نمی‌توانستند بوی سم را تشخیص دهند، مردم از قهوه گریزان و ترسان شدند.

حالا شما هم به علاقمندان این دنیای قهوه‌ای پیوسته‌اید، جایی که با یادگیری آداب صحیح درست کردن قهوه و نوشیدنی‌ها و آشنایی تخصصی با دنیای نوشیدنی‌ها بیشتر آشنا می‌شوید. این دوره‌ها برای شما فرصت بی‌نظیری را به‌همراه دارد. صنعت قهوه یکی از بزرگترین صنایع پول‌ساز جهان به شمار می‌رود و با مهارت و تخصص در این حوزه، شما می‌توانید به عنوان باریستا یا بارتندر به موفقیت شغلی و مالی بالایی دست پیدا کنید. همچنین با داشتن مدرک بین‌المللی از آکادمی بین‌المللی سرآشپزان، می‌توانید در خارج از کشور نیز با اطمینان به کار خود ادامه دهید و موفقیت‌های بزرگی را به دست آورید.

آکادمی بین‌المللی سیب سبز با برگزاری دوره‌های تخصصی کافی‌شاپ و آموزش تکنیک‌های بار سرد و گرم، بر اساس استانداردهای انجمن تخصصی قهوه اروپا و آمریکا SCAE و SCA، سعی در پیشرفت سطح علمی و مهارت هنرجویان دارد تا بیشتر در زمینه‌های کارآفرینی و اشتغال پیشرفت کنید. یکی از بزرگترین مزایای این دوره‌ها در آکادمی سرآشپزان این است که شما تکنیک‌های بار سرد و گرم، مبانی پایه قهوه‌های تخصصی، لته آرت و حتی دسر‌های کافی‌شاپی را بصورت کاملاً ورکشاپ و عملی، زیر نظر استاد یاد می‌گیرید. با تمرین، تجربه و کارآموزی، می‌توانید بهره کامل را از این دوره ببرید.

با ما همراه باشید و به عالم جذابیت و شگفتی‌های قهوه و نوشیدنی‌ها نفوذ کنید. ثبت‌نام کنید و به دنیایی از عشق قهوه و هنر باریستا پیوسته و به موفقیت‌های بزرگی دست یابید.

فهرست